nasza_firma

ASMP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa to polska rodzinna firma, której początki sięgają 1945 roku.
Tuż po zakończeniu II wojny światowej, w Sopocie Henryk Przybył zarejestrował swój pierwszy warsztat ślusarsko-tokarski.
timeline
1956 rok jest kolejnym istotnym momentem w historii firmy. To wtedy jej właściciel przeniósł siedzibę firmy do Krakowa i rozpoczął produkcję specjalistycznych urządzeń dla przemysłu motoryzacyjnego.

W roku 1978 swoją karierę w firmie rozpoczyna syn założyciela – Mirosław Przybył. Po trzech latach pracy zostaje jej jedynym właścicielem i z sukcesami zarządza nią do dnia dzisiejszego.

Schyłek lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, to okres przełomu ekonomiczno-społecznego w Polsce. Firma AUTO-SPRZĘT Mirosław Przybył szybko znajduje swoje miejsce
w nowej rzeczywistości – w tym czasie rozpoczyna się okres dynamicznego, trwającego do dzisiaj rozwoju firmy. Górnictwo, hutnictwo, przetwórstwo spożywcze, budownictwo, przemysł chemiczny – to nowe obszary, na których z sukcesami zaczyna operować firma.

Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, w 1991 roku firma uruchamia
w Zabierzowie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z własnym zapleczem badawczo-rozwojowym. Pozwala to zapewnić sprawną i kompleksową obsługę najbardziej wymagających klientów.

W Zabierzowie kadra doświadczonych specjalistów projektuje, buduje i wdraża innowacyjne rozwiązania i produkty dla różnych sektorów przemysłu. W swoich działaniach pracownicy firmy korzystają z wysoko zaawansowanych narzędzi i rozwiązań technologicznych (m. in. tokarskie i frezarskie centra numeryczne) oraz najnowszych systemów informatycznych.

W 1999 roku, po ukończeniu studiów swoją karierę w firmie AUTO-SPRZĘT Mirosław Przybył rozpoczyna Michał Przybył – wnuk założyciela i syn obecnego właściciela firmy. Michał dokłada kolejną cegiełkę w procesie rozwoju firmy, tworząc i rozwijając nowoczesny dział konstrukcyjno-projektowy, który specjalizuje się w projektowaniu najbardziej nietypowych urządzeń na indywidualne zamówienie klienta.

2004 rok stanowi kolejną istotną cezurę w historii firmy AUTO-SPRZĘT Mirosław Przybył. Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej, przed firmą otwarły sie nowe rynki zbytu dla produkowanych urządzeń. Impuls, jakim była integracja europejska zdecydowanie wpłynął na rozwój firmy AUTO-SPRZĘT Mirosław Przybył w kolejnej dekadzie.

Jesienią 2018 roku firma zmienia formę prawną i od tego czasu funkcjonuje, jako ASMP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.
Firma nadal pozostaje w rękach rodziny Przybyłów, a zarząd firmy obejmują wnuki założyciela – rodzeństwo Michał Przybył i Barbara Adukowska.

Ponad 70 lat, jakie upłynęły od momentu założenia warsztatu tokarsko-ślusarskiego w Sopocie, to czas, w którym firma ASMP sp. z o. o. sp. k. przekształciła się w nowoczesną, sprawnie zarządzaną firmę projektowo-produkcyjną. Dzisiaj spółka ASMP znana jest jako sprawdzony dostawca wysoko zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu – nie tylko na rynek polski, ale również do wielu krajów Europy.