nasza_firma

ASMP Mirosław Przybył to polska rodzinna firma, której początki sięgają 1945 roku.
Tuż po zakończeniu II wojny światowej, w Sopocie Henryk Przybył zarejestrował swój pierwszy warsztat ślusarsko-tokarski.
timeline
1956 rok jest kolejnym istotnym momentem w historii firmy. To wtedy jej właściciel przeniósł siedzibę firmy do Krakowa i rozpoczął produkcję specjalistycznych urządzeń dla przemysłu motoryzacyjnego.

W roku 1978 swoją karierę w firmie rozpoczyna syn założyciela – Mirosław Przybył. Po trzech latach pracy zostaje jej jedynym właścicielem i z sukcesami zarządza nią do dnia dzisiejszego.

Schyłek lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, to okres przełomu ekonomiczno-społecznego w Polsce. Firma ASMP Mirosław Przybył szybko znajduje swoje miejsce
w nowej rzeczywistości – w tym czasie rozpoczyna się okres dynamicznego, trwającego do dzisiaj rozwoju firmy. Górnictwo, hutnictwo, przetwórstwo spożywcze, budownictwo, przemysł chemiczny – to nowe obszary, na których z sukcesami zaczyna operować firma.

Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, w 1991 roku firma uruchamia
w Zabierzowie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z własnym zapleczem badawczo-rozwojowym. Pozwala to zapewnić sprawną i kompleksową obsługę najbardziej wymagających klientów.

W Zabierzowie kadra doświadczonych specjalistów projektuje, buduje i wdraża innowacyjne rozwiązania i produkty dla różnych sektorów przemysłu. W swoich działaniach pracownicy firmy korzystają z wysoko zaawansowanych narzędzi i rozwiązań technologicznych (m. in. tokarskie i frezarskie centra numeryczne) oraz najnowszych systemów informatycznych.

W 1999 roku, po ukończeniu studiów swoją karierę w firmie ASMP Mirosław Przybył rozpoczyna Michał Przybył – wnuk założyciela i syn obecnego właściciela firmy. Michał dokłada kolejną cegiełkę w procesie rozwoju firmy, tworząc i rozwijając nowoczesny dział konstrukcyjno-projektowy, który specjalizuje się w projektowaniu najbardziej nietypowych urządzeń na indywidualne zamówienie klienta.

2004 rok stanowi kolejną istotną cezurę w historii firmy ASMP Mirosław Przybył. Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej, przed firmą otwarły sie nowe rynki zbytu dla produkowanych urządzeń. Impuls, jakim była integracja europejska zdecydowanie wpłynął na rozwój firmy ASMP Mirosław Przybył w kolejnej dekadzie.

70 lat, które minęły od 1945 roku to czas, w którym firma ASMP Mirosław Przybył z małego warsztatu ślusarskiego przekształciła się w nowoczesną, sprawnie zarządzaną firmę projektowo-produkcyjną. Dzisiaj firma ASMP Mirosław Przybył znana jest jako sprawdzony dostawca wysoko zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu – nie tylko na rynek polski, ale również do wielu krajów Europy.